پرسش های متداول – میک استارت آپ

۱- شما از کجا ایده می آورید؟

 ما یک تیم ایده پرداز به نام تیم ایده پرداز آذرخش هستیم(شرکت ایده پردازان خلاق آذخرش) که در بستر سایت میک استارت آپ فعالیت می کنیم. در این تیم افراد متخصص و خلاق دور هم جمع شده ایم و مطابق با تکنولوژی و نیازهای روز ایده هایی را کشف و پس از بررسی و تحقیقات کامل آنها را پخته و آماده می کنیم و مجددا تحقیقات دیگری صورت می گیرد و در صورتی که نتیجه این تحقیقات مثبت اعلام شد، به عنوان یک ایده ثبت می شود.

۲- ایده های شما کاملا جدید هستند و یا نمونه های موجود را تغییر داده اید؟

 ۹۵ درصد ایده های ما کاملا جدید هستند و هیچ نمونه ای ندارند. ۵درصد باقی مانده هم به این معنا نیست که ایده های موجود را تغییر داده ایم.بلکه ایده ای تعیین و پس از بررسی و آماده سازی اولیه، متوجه نمونه داشتن آن در بازار می شویم، آن نمونه را بررسی می کنیم و در صورتی که با ایده ما کاملا منطبق بود از لیست بررسی خارج و در غیر این صورت به تحقیقات ادامه می دهیم و این ایده را آماده می کنیم.

۳- آیا شما فقط ایده می فروشید؟

 خیر.خدمات مختلفی از جمله خرید ایده های استارت آپی،خرید و فروش اختراع،فروش ایده های اختراعی،فروش ایده های متفرقه،واگذاری و فروش استارت آپ،جذب سرمایه گذار برای استارت آپ و ایده های شما،ایده پزی،سفارش ایده و… ارائه می شود.

۴- آیا در این سایت می توانم ایده ام را بفروشم؟

 بله. از منوی سایت وارد قسمت “خرید و فروش ایده” شده و سپس لینک موجود برای فروش ایده را انتخاب نمائید. در صورت تایید شدن ایده، ایده شما در سایت قرار خواهند گرفت. اگر این ایده از طرف ما و از نظر ما نیاز به پخته شدن و آماده سازی نداشت،۸۰درصد از قیمت این ایده متعلق به شماست و در صورتی که نیاز به آماده سازی داشت با توجه به میزان این آماده سازی این درصد ها متغیر خواهد بود.

۵- چطور می توانم با شما همکاری داشته باشم؟

اگر سرمایه گذار هستید از منوی سایت از قسمت “تماس با ما” اقدام و پس از تکمیل فرم آن را برای ما ارسال کنید. اگر دارای تخصص هستید در قسمت “همکاری با ما“گزینه مشاغل و اگر ایده پرداز هستید گزینه خلاق و ایده پرداز هستم را انتخاب و فرم را تکمیل و ارسال نمائید.

۶- با توجه به سوال ۴ قیمت ایده مان را خودمان تعیین می کنیم یا شما؟

 مسلما شما. اما ممکن است با توجه به مقدار درآمدزایی این ایده،قیمت را کمی بالا و اگر قیمت اعلامی معقول نبود آن را پایین بیاوریم.

۷- من صاحب استارت آپ هستم.نیاز به سرمایه گذار دارم.کمکی به من می کنید؟

این بخش به زودی فعال خواهد شد(وارد قسمت “ارسال استارت آپ” شده و فرم را تکمیل و در قسمت “جذب سرمایه گذار برای استارت آپ یا اختراع” را انتخاب و بر روی دکمه ارسال کلیک نمائید.)

۸- من صاحب استارت آپ هستم.می خواهم آن را بفروشم.چه کمکی به من می کنید؟

این بخش به زودی فعال خواهد شد(وارد قسمت”ارسال استارت آپ” شده و فرم را تکمیل و در قسمت هدف “فروش استارت آپ یا اختراع” را انتخاب و بر روی دکمه ارسال کلیک نمائید.)

۹- من صاحب استارت آپ هستم میخواهم درآمد بیشتری کسب کنم و موفق تر عمل نمایم.چه کاری انجام دهم؟

از قسمت “مشاوره کسب و کار” اقدام کنید.

۱۰-  آیا امکان معرفی استارت آپ من در سایت شما وجود دارد؟

 بله.به زودی لینک آن منتشر خواهد شد.

۱۱- ایده ای دارم که می خواهم آن را اجرایی کنم.آیا این امکان وجود دارد که ایده مرا آماده کنید؟هزینه ای باید پرداخت کنم؟

 بله.از منوی سایت بخش “مشاوره کسب و کار” می بایست اقدام نمائید. از بین سه روش ذکر شده در این بخش، یک روش را متناسب با نیاز خود انتخاب نمائید. پس از پرداختف ایده به دست کارشناسان رسیده و بر روی ایده شما کار می شود و حداکثر تا ۱۵ روز بعد آن را پخته و آماده به شما تحویل می دهیم.

۱۲- چطور به شما اعتماد کنم و ایده بخرم؟

 ما بیشتر مایل هستیم ایده ها را “رایگان” و بدون پرداخت هیچ هزینه ای در اختیار شما قرار دهیم و در مقابل سهام دار شرکت پیش رو باشیم. این کار نشان از اطمینان ما به پروژه هاست. از طرفی هم خیال شما را از این بابت راحت می کند. همچنین برای تهیه ایده ها می توانید به دفتر میک استارت آپ مراجعه کنید و حضورا اقدام به خرید نمائید.

۱۳- اگر ایده ای خریداری کردم و متوجه شدم نمونه کاملا مشابه آن در بازار وجود دارد.در آن صورت تکلیف من چیست؟

چون تیم ما بصورت مداوم در حال بررسی این موارد می باشد احتمال وقوع این اتفاق بسیار پایین است. اما با این حال پس از خرید ایده، شما ۲۴ ساعت مهلت دارید نمونه کاملا مشابه را معرفی کنید. پس از معرفی ما آن را بررسی و در صورتی که گفته شما صحت داشت کل مبلغ پرداختی به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

۱۴- آیا فقط همین تعداد ایده که در سایت قرار داده اید ایده دارید؟

خیر. تعداد زیادی ایده خام و ایده آماده و ایده در حال آماده سازی وجود دارد که پس از واگذاری تعداد مشخصی از ایده های داخل سایت، ایده های بعدی هم در سایت قرار می گیرند.

۱۵- تعریف شما از ایده چیست و آیا ایده های شما خام هستند؟

ما به ایده ای می گوئیم ایده که علاوه بر جدید بودن و داشتن خلاقیت، روش حل و راهکاری برای مسئله مورد نظر در ایده مطرح شده داشته باشد.بنابر این اگر کسی بگوید چقدر خوب می شد در یک چشم به هم زدن از این سر دنیا می رفتیم آن سر دنیا، شاید ایده جالبی باشد اما چون راهکار ندارد از نظر ما این ایده، ایده خام است. پس طبیعتا ایده های موجود در سایت خام نیستند و راهکار دارند و روش حل مسئله را توضیح داده اند.

۱۶- از کجا بدانیم ایده های ما با ارزش هستند؟

برای فهمیدن این موضوع اینجا کلیک کنید

۱۷- منظور شما از سفارش ایده چیست؟

کاربران در این بخش اطلاعات ازم از شرایط و علایق و امکانات و استعدادهای خود را برای ما ارسال می کنند و ما متناسب با این شرایط یک ایده سفارشی متناسب با این موارد به کاربر معرفی میکنیم.

۱۸- شما استارت آپ هم می سازید؟

بله، در بخش “نمونه کارها” تعدادی از ایده ها که متعلق به خودمان بوده را اجرایی نموده ایم و به مرور سایر ایده ها نیز اجرایی می گردد. اگر شما ایده و سرمایه و یا فقط سرمایه دارید می توانید از طریق تماس با ما برای همکاری و اجرای استارت آپ بعدی اعلام آمادگی نمائید.

۱۹- آیا شما سرمایه گذار می پذیرید؟ با چه میزان سرمایه ای؟

تمامی پروژه ها نیاز به سرمایه گذار دارند که کمترین میزان سرمایه برای اجرایی کردن یک ایده نسبتاً کوچک مبلغ 70 میلیون تومان و بیشترین میزان سرمایه برای اجرایی کردن یک ایده نسبتاً بزرگ حدود ۱۰ میلیارد تومان است. در صورت علاقه به سرمایه گذاری از طریق “تماس با ما” اقدام نمائید.

در صورتی که سوالات دیگری دارید از طریق “تماس با ما” آن را برای ما ارسال کنید.